Dlaczego warto wybrać podręcznik Oxford Matura Trainer

Wybór podręcznika przed maturą

Ostatnia klasa szkoły średniej to czas, kiedy uczniowie przygotowują się do egzaminu maturalnego. Wybór odpowiedniego podręcznika jest bardzo ważny, ponieważ dobry podręcznik pozwoli lepiej przygotować się do egzaminu. Przed wyborem podręcznika warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim bank słów. Słownictwo jest bardzo ważne podczas nauki języków obcych. Warto więc wybrać taki podręcznik, w którym będzie dużo przydatnego słownictwa na poziomie maturalnym. Bardzo istotne jest również, aby podręczniki zawierały wiele zadań zbliżonych do tych z matury, ponieważ pozwoli to lepiej przygotować się uczniom do zadań, które pojawią się na egzaminie. Oprócz tego, ważne jest, aby w podręcznikach znajdowały się notatki dotyczące gramatyki. Jest to bardzo pomocne przy powtórkach przed sprawdzianami i samym egzaminem. 

Podręcznik Oxford Matura Trainer

Podręcznik Oxford Matura Trainer poziom podstawowy to podręcznik nowej generacji. Autorami podręcznika są: Gregory J. Manin, Danuta Gryca, Joanna Sobierska oraz Joanna Sosnowska. Podręcznik zawiera wiele zadań, które są zbliżone do tych, które pojawiają się na egzaminie maturalnym. Uczniowie mogą korzystać z tabelek, w których znajduje się przydatne słownictwo oraz gotowych słowniczków, w których znajdują się wszystkie zebrane słówka z danego działu. W podręczniku znajduje się wiele zadań na słuchanie, które pomagają przygotować się do tego typu zadań na egzaminie. W podręczniku zostały zawarte również zadania na rozumienie tekstu, znajomość środków językowych czy pisanie. Znajduje się tam również sporo zadań przygotowujących do matury ustnej z języka angielskiego. 

Dlaczego podręcznik Oxford Matura Trainer?

Na rynku jest wiele podręczników, które przygotowują do matury. Dlaczego więc warto jest zainteresować się podręcznikiem Oxford Matura Trainer? Jak zostało już wspomniane, podręczników na rynku jest dużo, jednak nie wszystkie są dobre i nie wszystkie są warte pieniędzy. Wiele podręczników zawiera ogromne i bardzo bogate listy słówek ale bardzo często są to słówka, które są bardzo nieużyteczne i nie przydają się do zadań maturalnych. Podręcznik Oxford Matura Trainer zawiera naprawdę wyselekcjonowane słownictwo, które wzbogaci nie tylko wymowę ucznia ale również będzie dodatkowo punktowana w zadaniu pisemnym lub podczas matury ustnej. To co jest również ogromnym plusem tego podręcznika jest to, że teksty i zadania w nim zawarte są bardzo aktualne i ciekawe. Dzięki czemu uczniowie rozwiązują je z ciekawością a nie z przymusu. Wiele zadań, szczególnie tych, które przygotowują do matury ustnej bardzo dobrze aktywizuje uczniów podczas lekcji. Podręcznik Oxford Matura Trainer jest bardzo dobrym wyborem zarówno do wykorzystania podczas lekcji ale również w domu jako dodatkowe przygotowanie do egzaminu.